Смартфони мають дуже багато наших даних, а з появою застосунку “Дія” цих даних стало аж забагато. Плюс – фінансові додатки, BankID, пошта тощо. Все це робить нас особливо вразливими, – вважає доцентка школи журналістики та медіакомунікацій УКУ Надія Баловсяк.
“Коли люди втрачали телефони… Через цілий ряд недосконалих процедур, починаючи від можливості віддаленого відкриття банківського рахунку без фізичної присутності і закінчуючи віддаленою можливістю отримання кредиту, то власники цих телефонів розуміли, що вони винні десятки тисяч гривень невідомо кому”.
Вона рекомендує все-таки обмежити кількість фінансових застосунків на смартфоні. Пароль має бути складний і різний. Відомі випадки, коли ошукані люди мали одинаковий екранний пароль до телефона і пароль до Інтернет-банку. Достатньо комусь “підгледіти з-за плеча” пароль і спробувати скористатись ним при фінансових операціях.
“Все, цифрове життя знищено… Мало того, людина ще й винна невідомо кому і невідомо за що великі гроші,” – сказала Надія Баловсяк у програмі «Інший погляд» з Ольгою Телипською .
Ще один банальний, але дієвий захист – це двофакторна авторизація (підтвердження особи правильним паролем, але й, скажімо, унікальним кодом).
“Ми повинні розуміти всі ризики технологій і всі ризики занадто сильної залежності від технологій. У нас, на мою думку, завжди в будь-якій технології, в будь-якому сервісі, повинен бути такий умовний рубильник, коли ми можемо його виключити та існувати без”.