Правило перше – не відкривати повідомлення від дивних адресатів чи сумнівні файли, вкладені у месенджерах. Або, наприклад, хтось вам кидає посилання і запитує “Чи ти є на цьому відео?”. В жодному разі не переходити за цим посиланням.
У 99% випадків це повідомлення надсилає якийсь зловмисник. На цьому у ток-шоу “На межі” на ТРК “ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ” наголосила Надія Баловсяк, експертка із кібербезпеки, доцентка Школи журналістики та медіакомунікацій УКУ.
Друга її рекомендація – змінити паролі.
“Зараз прекрасний час провести аудит своїх цифрових ресурсів. Перевірити, а коли ви останній раз міняли пароль. А може ваш пароль 10-ти річної давності і він уже давно відомий, продається у різних зливах даних. Поміняти пароль, зробити його складнішим”.
І третя порада – очистити смартфон від старих чи непотрібних додатків. Більшість із них мають доступ до ваших фото, мікрофона чи списку контактів.
Днями Урядова команда реагування на надзвичайні події України CERT-UA заявила про масову фішингову атаку. Мовляв, зловмисники хочуть незаконно отримати доступ до особистих Facebook-сторінок користувачів. Злом відбувається за допомогою підозрілих посилань.